نهضت ساخت داخل راهبردِ جهش تولید در گیلان

0 327

معاون امور صنایع و معادن سازمان صمت گیلان از تکمیل اطلاعات مورد نیاز واحدهای صنعتی گیلان در سامانه‌ی توانیران خبرداد و گفت: با توجه به سیاست های کلی کشور نهضت ساخت داخل به عنوان مهمترین راهبردِ جهش تولید به منظور حمایت از واحدهای تولیدی در دستور کار قرار گرفته است.

«منوچهر صدفی» معاون امور صنایع و معادن افزود: پیش نیاز اصلی این حمایت در اختیار داشتن اطلاعات کامل محصولات تولیدی واحدهای تولیدی است. اطلاعات کلی واحدهای تولیدی در سامانه توانیران به آدرس www.tavaniran.ir درج شده ولی کافی نیست. بنابراین لازم است واحدهای تولیدی استان با مراجعه به این آدرس نسبت به بروزرسانی اطلاعات واحد و محصولات تولیدی خود اقدام کنند.

منوچهر صدفی در ادامه گفت: مقرر شده اطلاعات این سامانه مبنای تصمیم گیری در خصوص امکان تأمین اقلام مورد نیاز کشور باشد و از واردات کالاهای مشابه وخروج ارز جلوگیری شود . لذا عدم درج اطلاعات دقیق محصولات واحدها منجر به عدم شناسایی اقلام تولیدی آن واحدها شده و به طبع منجر به عدم برخورداری از حمایت های آتی در خصوص جلوگیری از واردات کالاهای مشابه خواهد شد.

وی تاکید کرد: واحدهای صنعتی استان تا تاریخ ۱۰ شهریور نسبت به بروزرسانی دقیق اطلاعات فنی مربوط به محصولات  در سامانه توانیران اقدام کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.