کاداستر ۱.۳ میلیون هکتار از اراضی گیلان انجام شد

مدیرکل منابع طبیعی گیلان خبر داد:

0 218

مدیرکل منابع طبیعی گیلان، از پایان یافتن پروژه حدنگاری اراضی ملی و دولتی  استان خبر داد.

«میرحامد اختری» مساحت کاداستر شده در سطح استان اعم از ملی و مستثنیات را یک میلیون و ۳۲۶ هزار و ۳۶۹ هکتار اعلام کرد و گفت: این اراضی به اداره کل ثبت اسناد و املاک گیلان برای ثبت و بارگزاری، تثبیت و نهایتا اخذ سند مالکیت ارسال شده است.

میرحامد اختری مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با بیان اینکه طرح کاداستر طی ۱۵ سال اخیر در دستور کار است، اظهار کرد: این طرح با همکاری ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری و ثبت اسناد و املاک استان در دست اقدام بوده و در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد کاداستر اراضی استان به انجام رسیده است.

میرحامد اختری افزود: کاداستر کاربری اراضی را مشخص و مالکیت اراضی ملی و مستثنیات را تعیین می‌کند، زیرا به واسطه خطاهای گذشته در کاربری ها، شاهد اختلاف بین مردم و دولت هستیم.

وی با بیان اینکه در طرح کاداستر اراضی ملی از ۹۰۳ هزار و ۸۲۸ هکتار، ۴۲۲ هزار و ۵۴۰ هکتار آن تبصره ۳ ماده ۲ قانون ملی شدن جنگل هاست، افزود: کاداستر ۸۴۴ هزار و ۴۹۶ هکتار از اراضی ملی تا ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ منجر به صدور ۱۴۶۸ فقره سند مالکیت به نام دولت جموری اسلامی ایران با نمایندگی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور شده است.

مدیرکل منابع طبیعی گیلان اجرای کاداستر در استان گیلان را به واسطه موقعیت جغرافیایی و پوشش گیاهی بسیار دشوار دانست و بیان کرد: با مشارکت دستگاه قضایی کاداستر به جاهای خوب رسیده و تا پایان تابستان به اتمام می‌رسد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.