کاشت گونه های کمیاب درختان در شهرهای استان

0 775

پویش ملی نهال کاری با رویکرد حفظ گونه کمیاب انجیلی (عصر یخبندان) در ایستگاه راه آهن رشت_ قزوین برگزار شد.
«ارسلان زارع » استاندار گیلان با حضور در این پویش گفت: کاشت نهال مناسب با منطقه منجر به افزایش سرانه پوشش درختی و حفظ گونه های کمیاب دراستان می شود. استاندار بر ضرورت حفظ گونه‌های کمیاب تأکید کرد و افزود: با پیگیری شهرداری تفاهمنامه ای مبنی بر انتقال گونه‌های نادر به داخل شهرها انجام شود که تاکنون این عملیات در شهرستان‌های رشت، لولمان و رضوانشهر انجام شده است. گونه کمیاب انجیلی نیز به عنوان یادگارعصر یخبندان در ایستگاه راه آهن رشت_ قزوین کشت شده است. حداقل هدفگذاری برای کاشت اینگونه از درختان ۵ هزار رأس با فاصله ۵ متر است.
استاندار گیلان تصریح کرد: کاشت نهال در حاشیه هر مجموعه، پروژه و جاده‌ای که ساخته می‌شود حرکتی ارزشمند است که باید توسط شهرداری‌ها انجام شود.
در همین رابطه مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: تلاش منابع طبیعی عدم قطع درختان در پروژه‌های عمرانی است. درهمین راستان درختان از محل پروژه‌ها به شهرها و پارک‌ها منتقل می‌شوند.
«محسن یوسف پور» تصریح کرد: درختانی که از محل سد شفارود به محل کاشت در ایستگاه راه آهن رشت منتقل شده اند بسیار جزئی است و در آینده و تدریجاً به مناطق دیگر منتقل خواهند شد.
وی هدف از انتقال و کاشت درختان با گونه‌های نادر در ایستگاه راه آهن رشت را در راستای نشان دادن منابع جنگلی و درختان نادر از جمله انجیلی و افرا به مسافران و گردشگرانی که از طریق ریل به گیلان سفر می‌کنند عنوان کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.