۱۱ فوتی کرونا فقط در رشت

افزایش 13 درصدی بستری شدگان کرونا در رشت

0 423

 با افزایش ۱۳ درصدی آمار بستری شدگان در شهرستان رشت، تعداد بستری‌های به ۳۶۳ نفر و تعداد فوتی‌ها به ۱۱ نفر رسید.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز از بستری ۷۰۱ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان خبر داد و گفت: با شناسایی و بستری ۱۷۱ بیمار جدید در شبانه روز گذشته، تعداد بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در مراکز درمانی گیلان به ۷۰۱ نفر رسید که حال ۱۲۹ نفر از این بیماران وخیم گزارش شده است.

با توجه به افزایش تعداد مبتلایان و بستری شدگان کرونا در شهر ستان رشت، امروز فرماندار رشت از اعمال برخی محدودیتهای کرونایی در این شهرستان خبر داد.

«حمیدرضا امام‌پناهی» فرماندار شهرستان رشت در ستاد کرونای شهرستان، با اشاره به اینکه نیمی از بستری شدگان استان درشهرستان رشت هستند گفت: این آمار نسبت به هفته گذشته با رشد ۱۳ درصدی مواجه شده است.

وی با بیان اینکه متأسفانه رعایت فاصله گذاری و پروتکل‌های بهداشتی در رشت کاهش قابل توجه‌ای ‌داشته و به ۵۷ درصد رسیده خواستار کاهش خدمات دهی و فعالیت رستورانها و تالارها با یک سوم ظرفیت شد.

امام‌پناهی خواستار فعالیت باشگاه‌های ورزشی با رعایت یک سوم ظرفیت شد و افزود: با توجه به دستور ستاد ملی کرونا، بازدید از باشگاه‌های ورزشی تشدید شده و تمامی برنامه‌های فرهنگی و ورزشی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دریافت مجوزهای لازم از ستاد کرونا انجام شود، همچنین برگزاری مسابقه ورزشی باید بدون حضور تماشاگران برگزار شود.

رییس ستاد کرونای شهرستان رشت همچنین تأکید کرد:در بحث نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی با رعایت فاصله، در فضای آزاد و با مجوز ستاد کرونای شهرستان انجام شود و مراکز اقامتی نیز از پذیرش افرادی که هنوز دز سوم را تزریق نکردند خودداری کنند.

طبق آخرین نقشه رنگ بندی کرونایی کشور که مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت منتشر کرد؛ ۱۶ شهرستان گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.