۳ رقمی شدیم

اوج گیری زیرسویه امیکرون در گیلان

0 193

اوج گیری زیر سویه امیکرون در گیلان منجر به سه رقمی شدن دوباره تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی استان شد.

به گفته سخنگوی علوم پزشکی گیلان، مجموع بستری شدگان در مراکز درمانی گیلان به ۲۳۵ نفررسید.

«فردین مهرابیان»در شبانه روز گذشته ۱۰۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا را بستری کردیم، در حالی که روز قبل‌تر ۸۴ نفر بستری داشتیم.

وی مجموع بستری‌های کرونایی گیلان را ۲۳۵ نفر دانست و افزود: روز گذشته ۱۹۸ بیمار بستری داشتیم که افزایش ۳۷ نفری بستری‌ها را نشان می‌دهد. در حال حاضر ۲۵ بیمار در آی.سی.یو بستری هستند و حال ۱۶ بیمار وخیم است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه تعداد قابل توجهی از بستری‌های کرونایی استان نسبت به تکمیل واکسن خود اقدام نکردند، گفت: قدرت سرایت زیرسویه امیکون بسیار بالاست و لذا با توجه به گردشگرپذیر بودن گیلان و تردد زیاد مسافران به این استان، شاهد تداوم روند افزایشی بستری‌ها هستیم.

مهرابیان، ۵۶.۱۱ درصد مجموع بستری‌های کرونایی گیلان را مربوط به شهرستان رشت دانست و گفت: عادی انگاری‌ها و عدم رعایت موازین بهداشتی در افزایش بستری‌ها نقش مهم دارد.

سخنگوی علوم پزشکی گیلان متذکر شد: تاکنون بیش از ۹۷ درصد واجدین شرایط نوبت اول، ۹۳ درصد نوبت دوم و ۵۰ درصد نوبت سوم واکسن کرونا را تزریق کردند.

لازم به ذکر است در حالی کرونا در گیلان اوج می گیرد که ماه گذشته این بیماری در استان روند نزولی را سپری کرد بطوریکه در روزهای پایانی خرداد تعداد بستری شدگان به ۱۰ نفر رسیده بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.