رفتن به بالا
  • سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Tuesday 10 December
وقتی رشت را هم خواب می برد، هم آب

آبگرفتگی، بلای جان شهروندان

وقتی رشت را هم خواب می برد، هم آب

پایگاه تحلیلی خبری مرور | زمان مطالعه < 1 دقیقه

دو روز گذشته شهر رشت مملو از آبهای سطحی بود که در پی بارش باران در خیابانها جاری بود. کوچه های آبگرفته و خیابان هایی که با حضور خودروها وضعیت را بغرنج تر کرده بود. این در حالی بود که پیش بینی های هواشناسی انجام گرفته بود اما مهمترین معضل حضور نداشتن به موقع مدیران شهری و نیز کمرنگ شدن حمایت دولت در بحث تداوم پروژه آبهای سطحی بود.

مناطقی از رشت از قبیل فاز دو معلم، شهرک فجر در لاکان ، ساغریسازان، بلوار قلی پور و … دچار آبگرفتگی بودند و رشت به شهر ونیز بدل شد. طبق آمارها برای رشت 66 نقطه آبگیر شناسایی شده است که تاکنون بخشی از پروژه در انتظار اجراست. همچنین بخش هایی از پروژه در محلاتی مانند گلسار انجام شد که به دلایل مختلف از جمله کمی نظارت بر کار پیمانکار، موجب بروز آبگرفتگی شد.

به گفته­ ی سخنگوی شورای شهر رشت، “بودجه پروژه آبهای سطحی در دوره شورای چهارم تا پنجم 100 میلیارد تومان بود که این معضل در بسیاری از مسیرها مشکل حل شده است . در برخی محله ها و کوچه های گلسار هم عملیات دفع آبهای سطحی انجام شد اما باز مشکل وجود دارد که نشان می دهد نظارت دقیقی از سوی شهرداری بر کار آنها وجود نداشت و امیدوارم که با آمدن شهردار جدید این مشکل رفع شود.”

سال گذشته حدود 5500 کیلومتر پروژه هدایت آبهای سطحی در رشت انجام شد اما اجرای پروژه خیابان قلی پور به معلم به طول دو کیلومتر و هزینه کرد ۳۱ میلیارد ریال اجرای کامل نشده است.

به اشتراک گذاری

اخبار مرتبطآخرین اخبار