اعطای کاپ اخلاق مسابقات بین المللی شطرنج کاسپین به بهسا مقصودی

0 696

هجدهمین دوره‌ی مسابقات بین المللی شطرنج کاسپین کاپ، پس از هفت روز در رشت به پایان رسید، اما مهمترین اتفاق این مسابقات با حرکت شگفت انگیز از سوی یک کودک هفت ساله‌ی  گیلانی رقم خورد.

مسابقات بین المللی شطرنج کاسپین کاپ، که در ابتدا به دلیل بحران برف گیلان، با دو روز تاخیر در رشت آغاز شده بود با قهرمانی غیرمنتظره « مصرالدین اسکندروف » از جمهوری آذربایجان به پایان رسید و اساتید بزرگی چون « آذر میرزایف » قهرمان دو دوره‌‌ی این رقابت‌ها و «امیررضا پور رمضانعلی » و « مسعود مصدق پور» از اساتید بزرگ ایرانی که مدعی نخست کسب عنوان قهرمانی بودند از رسیدن به این عنوان بازماند.

اما در کنار همه‌ی این اتفاقات ریز و درشت مسابقات بین المللی شطرنج کاسپین کاپ، حرکت یک کودک هفت ساله  بود که در دور پایانی این رقابتها تحسین همگان را برانگیخت.

« بهسا مقصودی»  شطرنج باز نوجوان گیلانی  که در گروه سنی زیر ۸ سال، در جدول C این رقابت‌ها حضور داشت، در دور نهم این رقابت‌ها در حالی که می‌توانست با پیروزی برابر رقیب خود جایگاهش در جدول رده بندی را تقویت کند، اما وقتی متوجه شد حریفش از ترس شکست شروع به گریه کرده است با دادن پیشنهاد مساوی از کسب امتیازات کامل صرف نظر کرد تا دل کودک دیگری را شاد کند.

اتفاقی که این روزها کمتر در بین بزرگسالان رخ می‌دهد، اما بازی جوانمردانه بهسا مقصودی باعث شد، این حرکت از چشم داوران و برگزار کنندگان مسابقات کاسپین کاپ دور نماند، و در مراسم توزیع مدال، ضمن قدردانی ویژه از وی، کاپ اخلاق هجدهمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج کاسپین کاپ را نیز به وی اعطا کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.