زیان ۳۵ میلیارد تومانی دستگاه‌های رمز ارز به برق گیلان

استخراج رمز ارزها در کارخانه های متروکه گیلان

0 429

قطعی‌های مکرر برق درگیلان از مباحث داغ این روزها است که دلایلی همچون کم بارشی، کم‌آبی تا مصرف بالای برق مزرعه‌های استخراج بیت‌کوین بعنوان متهمان اصلی خاموشی در استان از آنها نام برده می‌شود. اما در میان متهم ردیف اول، برای خاموشی‌ها مزرعه‌های استخراج رمز ارز و بیت کوین مطرح شده‌اند. موضوعی که درافزایش مصرف برق استان و خاموشی‌های اخیر بی تاثیر نبوده و یکی ازچالشهای صنعت برق گیلان است.

بطوریکه «محمد اسماعیل هنرمند» مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان نیز از خسارت ۳۵ میلیارد تومانی دستگاه‌های رمز ارز به صنعت برق گیلان خبر داد و افزود: رمز ارزها باعث ناپایداری برق و بروز مشکلات فراوان برای بخش‌های تولیدی، صنایع ومصارف خانگی استان شدند.

هنرمند در جلسه کارگروه استانی ساماندهی مراکز غیر مجاز رمز ارزها با اشاره به خسارات وارده به صنعت برق استان گفت: تاکنون ۴۸۰۰ دستگاه رمز ارز غیر مجاز در ۳۳ نقطه استان توسط انتظامی و همکاری مردمی کشف و ضبط شده است.

وی افزود: سودجویان برای استخراج رمز ارز غیرمجاز از کارگاه‌های صنعتی متروکه یا کارگاه‌های خالی و بخشی هم از خانه‌های مردم استفاده می‌کنند. این درحالیست که بررسی‌ها نشان می‌دهد تا کنون در گیلان مجوزی برای استخراج رمز ارزها صادر نشده و درهمین ارتباط اگر در مجاورت محل سکونت یا هر محیطی دیگ، کسی از وجود ماینر‌ها اطلاعاتی کسب کرد مراتب را به مراکز ذیربط گزارش کند.

مدیرعامل توزیع برق گیلان از پرداخت جایزه ۲۰ میلیون تومانی به شهروندانی که ازمکانهای ماینر اطلاع رسانی کنند خبر داد.

گفتنی است پیش ازاین بنا بر آمارهای ارایه شده توسط شرکت توزیع برق استان، گیلانیها در اردیبشهت و خرداد ۱۱ برابر بیش ازسال گذشته مصرف برق داشتند که این افزایش در خاموشی‌ها بی تاثیر نبود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.